Nieruchomości

Wynajmę piękne mieszkanie w centrum za grosze! – Uwaga oszust!

Warszawa Eksperci Finansowi

Piękne, duże widne mieszkanie, w doskonałej dzielnicy po bardzo atrakcyjnej cenie. Jak można przegapić taką ofertę!? Przy wyborze mieszkania do wynajmu, normalnym jest, iż każdy chce zyskać jak najlepsze warunki i płacić przy tym jak najmniej.

Brak doświadczenia może nas jednak wpuścić na minę. Przy ostatnio oglądanym lokalu – dwa pokoje z kuchnią w centrum – właścicielka chciała 1700 zł, mówiąc, że to cena okazyjna. Fakt, standard mieszkania był bardzo niski. Ale do tego jeszcze zwrotna kaucja – kolejne 1700 zł. Bo przecież każdy bierze kaucję. Tak się mówi, a tu tymczasem w Internecie, proszę, dwupokojowe, w tej samej dzielnicy za … 1200?! I jak to wytłumaczyć? Cóż, bardzo możliwe, że trafiło się na oszusta. Jak to rozpoznać?

Podstawowa spraw to nie wierzyć w cuda. Ceny wynajmowanych mieszkań w Warszawie nie są niskie. Jeżeli szukamy kawalerki w miarę blisko centrum trzeba się liczyć, że będziemy musieli za nią zapłacić od 1200 do 1500 zł, a czasem nawet więcej (jeżeli chcemy wysokiego standardu). Jeżeli znajdziemy ogłoszenie o kawalerce, która kosztuje poniżej 1000 zł (z wliczonym to czynszem), należy być bardzo ostrożnym. Podobnie rzecz ma się z większymi mieszkaniami, których czynsz jest niesamowicie okazyjny. Dodatkowo powinien nas zaalarmować brak zdjęć. Wtedy możemy być prawie pewni, iż czytanie ogłoszenie pochodzi z rąk oszusta. Jeżeli jednak zdecydujemy się napisać i właściciel będzie żądał od nas dodatkowych opłat za oglądanie, czy podanie adresu, to mamy właśnie najlepszy dowód, że sprawa jest podejrzana. Najlepiej zgłosić to na policję lub zamieścić ogłoszenie ostrzegawcze. Wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy, że agencje nieruchomości nie wymagają żadnych opłat od klientów. Ich zapłatą jest jedynie prowizja za wynajem mieszkania.

To też może Ci się spodobać
Jak szukać działki budowlanej?
Jak szukać działki budowlanej?
Warszawa Eksperci Finansowi
Planujesz remont nieruchomości? Kup pistolet do klejenia

Zostaw komentarz